Těhotenství a sport dohromady určitě jdou
Cvičení je věc, která by měla být nedílnou součástí našich životů, nemusí se jednat o žádné vrcholové výkony, stačí hýbat se pro radost a udělat tak zároveň něco i pro svoji fyzičku.
Samozřejmě jsou zde určité okolnosti, těmi je především zdravotní stav, které brání nebo částečně omezují možnosti sportování. Nemá smysl za každou cenu bez ohledu na svoje zdraví a aktuální stav těla, cvičit do úmoru, vždy je třeba poradit se s lékařem, určitě najdete nějakou schůdnou a vhodnou variantu.
Jiný stav sportování nebrání
To, co trápí ženy, které jsou opravdu zvyklé se hýbat, pravidelně cvičit, běhat nebo se věnovat jinému sportu, je otázka, zda v tomto pokračovat i v době, kdy jsou těhotné. Otázky typu, zda tím nebude ohroženo nenarozené dítě nebo si nepřivodíte nějaké komplikace, je dobré probrat se svým ošetřujícím gynekologem.
Těhotenství je velice náročné období, hlavně v posledních týdnech, proto je dobré, udržovat si od jeho počátku dobrou fyzičku. Správnými cviky můžete ulevit zádům, která jsou velice namáhána a existuje i řada cviků určených právě budoucím maminkám. Jelikož je o cvičení těhotných velký zájem, najdete spoustu kurzů, které můžete navštěvovat.
Co v žádném případě ne
Jsou ale i věci, kterých byste se měly v těhotenství vyvarovat. Co není zrovna vhodné, jsou sporty, kde hrozí úraz a které jsou silově náročné, na skákání padákem nebo lezení po horách prostě na pár měsíců zapomeňte.
Co ano
Ideální je chůze, dlouhé procházky udělají dobře nejen vám, ale i miminku, vhodná je také technika pilates nebo aquaaerobik. Pokud vám ale některý z pohybů nesedne, dejte si pauzu, tělo dobře ví a naznačí vám, že si máte naordinovat klid a odpočinek.
Lidé jsou různí a stejně tak každá budoucí matka snáší jiný stav odlišně, některá ani neví, že je těhotná a jiná trpí problémy od samého počátku. Naslouchejte svému tělu, samo si řekne, co potřebuje.